1970 li yıllarda makinecilik sektörüne Can Torna adı ile giriş yapan Canmaksan®, bugün tecrübesi ve kalitesi ile endüstride adını duyurmuş bir firma olmanın gururunu yaşamaktadır.
Ağırlıklı olarak Tekstil, Orman Ürünleri ve Gıda sektörlerine makine imalatı, makine yedek parça imalatı, proje geliştirme, mühendislik çalışma ve tasarımları, bakım-onarım gibi hizmetler veren Canmaksan® güçlü ve deneyimli kadrosu ile önemli sanayi kuruluşları tarafından en çok tercih edilen firmalardan biri olmayı başarmıştır.

Edinmiş olduğu ilkeler sayesinde giderek büyüyen şirketlerden olan Canmaksan® gelişen teknolojiye ayak uydurarak şehir ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak için var gücüyle çalışmaktadır.

 

Vizyonumuz

 

Ulusal ve uluslararası teknolojik gelişmeleri sürekli yenilik çerçevesinde uygulayarak mühendislik hizmetleri, makine imalatı, yedek parça temini, teknik desteği ve proje danışmalığı konusunda Türkiye’nin en güvenilir firmalarından biri olmak.

 

Misyonumuz

 

  • Türkiye’de ve Dünya’da değişen, sürekli yenilenen makine, otomotiv ve otomasyon sistemlerini yakından takip edip değişen ihtiyaçlara doğru zamanda cevap verecek, hızlı ve dinamik çözümler üretmek.

  • Verilen hizmetlerin iyileştirilmesi, geliştirilmesi ve verimliliğinin artırılmasına yönelik çalışmaları sürekli kılmak.

  • Öncü olmanın bilinci ile sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi çeşitli platformlarda hizmet verdiği çevrelerle paylaşarak sektörel gelişimi sürekli kılmak.

  • Endüstriyel imalat ve makine sektörlerinin işleyişi ve yönetimi aşamasında ihtiyaç duyulan tüm hizmetlerin elektronik ortamlarda gelişmiş enformasyon sistemleri kullanılarak yürütülmesini sağlayacak çözümler üretmek.

  • Makine ve otomasyon sistemlerinin işleyişlerindeki ve yönetimindeki kaliteyi artıracak, hizmetin yerinde ve doğru olmasını sağlayacak mekanizmaları geliştirerek ve yöneterek müşterilerine ve sektöre katma değerler katmak.

  • Canmaksan Mühendislik Makine San. ve Tic. Ltd. Şti. ilkeleri ve değerleri doğrultusunda çalışanlarına rahat ve mutlu bir çalışma ortamı hazırlayarak üretkenliklerini ve enerjilerini müşterileri ile paylaşmak.

Kronoloji

1975
İnegöl Sanayisinde Can Torna adı ile Merhum İzzet Can tarafından kuruluş.
1993
İnegöl’de ilk defa 4200 mm işleme boyundaki Universal Torna ile özellikle tekstil sektörüne silindir imalatı ile hizmet vermeye başlangıç.
1995
Kurucu İzzet Can’ın vefatı ile Oktay Can’ın işyerini devralması.
2001
İnegöl Küçük Sanayi Sitesi Metal İşleri Bölümünde 320 mt2 kapalı alandaki yeni işyerine taşınma.
2004
İnegöl’deki ilk CNC Torna ile hizmet vermeye başlama.
2005
Oktay Can Makine San. Tic. Ltd. Şti. adı ile kurumsal yoldaki ilk adımı atma.
2009
Canmaksan Mühendislik Makine Elektrik Elektronik Paz. San. Tic. Ltd. Şti adı ile yeni bir kurumsal kimliğe bürünme ve vermiş olduğu hizmetler zincirini genişletme.
2009
Özel Projeler adı altında ilk yurtiçi fuar deneyimi ZOW 2009
2011
İnegöl Organize Sanayi Bölgesinde, 3250 mt2 kapalı, 1500 mt2 açık alandaki işyerine taşınma.
2012
Tepkem® markasını tasarlayıp Orman Ürünleri sektörüne yepyeni bir makine hazırlayarak yurtiçi ve yurtdışında birçok üreticiye ürün kazandırma.
2012
Tepkem Makinası ile ilk yurtiçi Tuyap Ağaç İşleme Makinaları Intermob Fuarı
2013
Kraf - Katlanır Raf ve Transfer Sistemleri markalarının oluşumu, satışa başlanması
2014
Yeni markalarımız Transfer Sistemleri ve Kraf ile tam kadro Tuyap Ağaç İşleme Makinaları ve Intermob Fuarı
2015
Tepkem ile ilk yurtdışı fuar deneyimi LIGNA Hannover Messe Mayıs 11-15
2016
Tepkem ile okyanus ötesi ilk fuarımız IWF ATLANTA UNITED STATES